Časová osa

Aktuální počasí ve volné hře: 132. Herní den - 13.9. - 26. 9. Léto 1277 (Archiv počasí)
Událost:

Největší letošní horka pominula a léto téměř plně předalo vládu podzimu. Hustá ranní mlha nad poli a městy se protrhá až někdy těsně před polednem a ustoupí slunečnému, příjemně teplému dni. Večer pak přijde závoj mraků a spustí se krátky, studený déšť. Zataženo zůstane po celou noc.

Teploty ve dne kolem 24°C, v noci kolem 15°C. Na Skellige je cca o 5°C méně a vítr fouká prakticky vždy.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 385
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Časová osa

Příspěvek od Vypravěč » 25 srp 2020, 12:00

Časová osa Hry osudu

V tomto fóru naleznete průběžně aktualizovanou časovou osu pro všechny, kdo by rádi zjistil, k jakým eventům na našem fóru v minulosti došlo a o čem byly. Hodí se nejen pro nováčky, ale také pro starší hráče, kteří si chtějí osvěžit, na jakých eventech byli a kde je najít. Protože fórum má už svou historii a soupis je dlouhý, pro nejaktuálnější události prosím zascrollujte dolů. Příběhové události, které nějak ovlivnily žití v Redánii, nebo spustily řetězec událostí, jsou vyznačené do žluta.

:oa: – opakující se akce, :event: – jednorázový event, :derby: – Derby, :boure: – Co bouře přivála a navazující


Píše se rok 1272. Jeho Výsost Foltest, král Temerie, princ Soddenu, vládce Pontaru a Mahakamu, je mrtev, zavražděn rukou královraha. Temerie, klenot Severu, padla do rukou nilfgaardského císaře Emhyra var Emreis, Bílého plamene tančícího na mohylách svých nepřátel, a zatímco nad Wyzimou vlaje černá vlajka se zlatým sluncem, po praporech se stříbrnými liliemi šlape vojsko postupující dál na sever. Mezitím v Redánii vládne šílený král Radovid V., zvaný též Nemilosrdný, a jím posvěcený kult Věčného ohně začíná svůj krvavý hon na čarodějnice…


1272
Rok 2016 (založení fóra)

Památné derby Erasma Vegelbuda I.
Léto 1272, Dostihové závodiště, 5. herní den (odkaz) :derby: :oa:

Obrázek

Rodina Vegelbudů ráda vzpomíná na jednoho ze svých předchůdců, svého zakladatele rodu, velkými památnými derby, na svém panství. Postavené tribuny byly rozdělené na dvě skupiny a to pro nuzné obyvatelstvo, kteří seděly na spodních tribunách a panstvo, které se tyčilo nad nimi. Během závodu lidé mohli sázet u sázkaře na jakéhokoliv koně či jezdce a mimo závodění mohli pobývat například v panském labyrintu a prohodit kus řeči s někým ze svého okruhu nebo prostě jen přelétat od jednoho stánku k druhému a popíjet či zkoušet různé druhy masa.
Obrázek


Saovine
Zima 1272, Dračí kotlina, 15. herní den (odkaz) :oa:

Dračí kotlina vítala svou atmosférou účastníky oslav konce zimy, a že se na to hodila velmi dobře, nebylo pochyb. Bylo však třeba všechno si připravit, jako třeba samotné strašáky či založením ohňů a nošení dřeva, což podporovalo onu atmosféru a pozdější tmu.
Obrázek
Obrázek
Lammas
Podzim 1272, Broňovice, 8. herní den (odkaz) :oa:

Oslava započala díkuvzdáním Královně polí luk, Živě, jež vedl jeden z druidů. Zúčastnění se mohli podílet jak na rituálu, tak na pozdějších akcích, jako bylo třeba házení střevíčku do jezírka a jeho následné lovení či v umu básnickém nebo lukostřeleckém a spoustu dalších. Po rituálu také proběhl průvod vesnicí, dívky s květinami ve vlasech vyzývaly k tanci a lidé ve dveřích nabízeli své moky zúčastněným.Imbaelk
Jaro 1274, Broňovice, 48. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Nové oživení fóra proběhlo díky oslavě jara. Návštěvníci se mohli hrnout do Broňovic bez ohledu na vyznání či rasu. Probíhal hod kládou nebo hody dívkami, komu co bylo příjemnější a bližší. Rozhodně nemohl ale chybět i alkohol a věrní pijáci.
Obrázek


Kostkový poker I.
Jaro 1274, Oxenfurt, 50. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Obludárium nakazilo obyvatele chmurnou náladou, často se stávalo, že lidé upadali do hazardu, alespoň přes den, nejčastěji v hospodě U Alchymisty. Tentokrát šlo ale o větší turnaj, snad aby lidé zapomněli, že se jim po městě toulají zaklínači a monstra. V kostkách padaly zajímavé návrhy, včetně odhalování, vylévání moštů a medovin po soutěžících, dokonce létaly i židle. Obyvatelé v tento den jistě pozapomněli na své strasti a pěkně se bavili.
Obrázek


Degustace
Léto 1274, Oxenfurt, 55. herní den (odkaz) :event:

Obrázek

Jiní se raději podívali na trhy na molech v Oxenfurtu. Měl to být poklidný den ochutnávek vín, jídla a trhů, samozřejmě to opět nebylo jen tak. Rudovlasá žena lákala lidi na ochutnávky vín a poté jim oznámila, že byli otráveni. Vyvolení byli velice nepříčetní, přesto se jim společnými silami podařilo sehnat modrou květinu na vytvoření protijedu. Ne však všichni z toho vyvázli bez ztrát, jeden účastník bohužel musel rudovlasé sloužit, aby přežil.
Obrázek


Co bouře přivála
Léto 1274, svět, ukončeno 57. herní den (odkaz, podrobnější shrnutí) :boure: :event:

Obrázek

Ajoyl, čarodějnice z tajného spolku, společně se svým přítelem Uzubanem měla tajnou misi, při níž se bohužel zapletla se špatným lidmi a byla prokleta v černou kočku a Uzuban v pomatence bez rozumu v těle pidimužíka. Její prokletí se podařilo zrušit, Uzuban na tom však pořád nebyl dobře. Účastníci později byli vysláni na dokončení mise, kdy museli zlikvidovat čtyři brány, jež měly zničit každá jednu světovou stranu světa. Vyhledali proto tajnou základnu jejich spolku, aby se dostali skrz portál na určená místa bran. Brány sice zničili (a jedna čarodějka si odnesla malého magického tvora), přesto málem nepřežili návrat. Byli totiž zrazeni dalším členem jejich spolku, který pracoval pro Nilfgaard a zneužil tak situace k oslabení severu. Jedna ze zbývajících bran byla aktivována a lidé v okruhu severně od Blavikenu a jižně od Hengforsu zemřeli po zásahu kouzlem. Tento čin vyprovokoval Lovce čarodějnic k tvrdšímu postupu.
Obrázek


Lovná sezóna
Léto 1274, Novigrad, 58. herní den (odkaz) :boure: :event:

Obrázek

Pro některé se nahánění čarodějů stalo osudným. Dva z nich se pro své blízké dokonce obětovali a nechali se zajmout, aby ostatní mohli utéci. Byli ale tací, kteří nehodlali tyto čaroděje nechat upálit proto, aby si zachránili vlastní kůži. Ještě ten den, kdy došlo k zatčení, se rozhodli společně se starou známou Ajoyl vplížit do sídla lovců a své blízké odtamtud dostat. Jejich akce byla úspěšná, následek to však mělo nedozírný, vzhledem k tomu, že sídlo lovců bylo zapáleno, samozřejmě ne obyčejným ohněm. Život čarodějů se poté ještě o dost zhoršil.
Obrázek


Saovine
Zima 1274, Broňovice, 63. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Ke svátku zemřelých se váže spousta historek a legend, na které lidé velmi dobře slyší, a proto se účastníci Saovinu zdržovali jen uvnitř vesničky a blízko stodoly a světel, kde byla přichystána hranice pro pálení Falky na večer. Během dne pak probíhalo vaření těch nejlepších Saovinských pokrmů z dýní, které pak účastníci mohli zhltnout, co hrdlo ráčí, pokud se to dalo jíst, samozřejmě. Také se povídaly strašidelné historky a ta nejlepší si mohla odnést skvělou trpasličí pálenku.
Obrázek
Obrázek
Oxenfurtské obludárium
Jaro 1274, Oxenfurt, 49. herní den (odkaz) :event:
Obrázek

Pro univerzitní město nastaly temnější časy. Tamní obyvatel tajně vlastnil své vlastní obludárium. V jeho sklepení se nacházelo mnoho kotců s nespočtem oblud a monster. Nemohlo to však vydržet v tajnosti moc dlouho a jednou se našel někdo, kdo nebohou zvěřinu propustil z jejich vězení. Vězení však mělo svůj důvod. Zvěřina se rozutekla do celého města, ať na povrch, tak i pod něj. Fledeři, nekkeři, měniči... Město bylo v nočních hodinách uzavřeno a byly vypsány odměny pro zaklínače, aby onu zvěř zabili či pochytali. Lovnou zvěří se stala také kočkodlačka Eshkha, která v zajetí pomalu vyrůstala. Ven se dostala zcela neschopná stát na vlastních nohách.


Obrázek
Památné derby Erasma Vegelbuda II.
Léto 1274, Dostihové závodiště, 53. herní den (odkaz) :derby: :oa:
Obrázek

V létě 1274 se uskutečnil dostihový závod v sídle Vegelbudů. Někteří se přišli jen dívat, někteří se tetelili u stánků a navazovali nové i staré kontakty, někteří dokonce i sázeli. Někomu se poštěstilo, někomu zase ne. Zase jeden slunečný krásný den.Obrázek
Belleteyn
Léto 1274, Broňovice, 56. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Jak už to tak bývá, o Belleteynu se velmi často konají svatby a ani tento rok neměl být jiný. Měli se brát zavalitější postarší honosný obchodník s mlynářovou dcerou a bylo to vidět na výzdobě a také občerstvení. Že se svatba nevydaří dle plánu, nikdo nečekal. Páru se někde ztratil kněz, oddat je tedy musel jede z návštěvníků, kupodivu jeden z nelidí. Mimo to se před svatbou konali ještě jiné akce jako například stavění lodiček a jejich pozdější večerní pouštění na vodu a zapalování nebo návštěvy věštkyně. V noci pak byla zapálena ohnivá brána.
Obrázek
Ovocné trhy
Léto 1274, Novigrad, 58. herní den (odkaz) :boure: :event:
Obrázek

Ovocné trhy začaly zcela neškodně. Náměstí Novigradské se zaplnilo stánky s ovocem účastníci si mohli vyzkoušet, jaké to je stát na pódiu v soutěži talentů. Nečekaně se tu však objevila ozbrojená složka Věčného ohně, narušila trhy a uzavřela náměstí pro namátkové kontroly dwimmeritem. Poté vydali nové zákony ohledně nelidí a čarodějů. Od té doby se pro lidi stalo žití v Novigradu velmi těžkým a pro čaroděje zcela nemožným, pod pohrůžkou smrti. Někteří obyvatelé s nimi souhlasili, jiní zase ne. Jedna čarodějka na náměstí vytvořila chaotickou iluzi a bez boje se nechala chytit a zavřít. Později se k ní přidal také další čaroděj, který pro svou a záchranu jedné elfky byl ochotný vypálit i lázně.

Obrázek
Lammas
Podzim 1274, Pole, louky a vinice, 60. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Lidé si nehodlali odepřít ani pozdější sklizeň, jejíž oslava se protáhla díky zátahům na čaroděje. Nelidé a čarodějové sice mohli oslavovat s ostatními obyvateli, ale čím méně o sobě dávali vědět, tím lépe. Nejlépe když byli naprosto inkognito.


1275
Rok 2019

Kostkový poker II.
Zima 1275, Hospoda Na rozcestí, 65. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Dalčí ročník pokerového turnaje se tentokrát konal v hospodě Na Rozcestí, kde se mohl účastnit v podstatě kdokoliv, kdo měl cestu kolem. A kdo měl nějaký peníz navíc, by zaplatil vstupní poplatek. Třeba probrat plevy, co nemají na to, aby mohli hrát. Účast byla opět velmi hojná, sázek jakbysmet.
ObrázekImbaelk
Jaro 1275, Broňovice, 71. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Nedávná akce v Novigradu způsobila, že lidé (a hlavně nelidé) vyznávající jiná náboženství neměla pro strach uděláno, proto se tato akce stala spíše symbolem strachu, než oslav, ale přesto si to Broňovičtí a účastníci nechtěli nechat příliš kazit a poukazoval na to hlavně onen průvod bílých šatiček, kterým oslavy začaly. Později pak přišly na řadu soutěže. Tancovalo se až se prošoupaly střevíčky, soutěžilo se i v hodech dívkou, v pokeru, rozpoznávání chutí se zavázanýma očima nebo třeba tradiční alkoholové soutěže, tentokrát v hltání piva. Vypadalo to jako další vydařená oslava jara, jako by lidé časem zapomněli na onen strach a během dne ho utopili v pálenkách a vínech, bohužel však byla narušena zátahem Věčného ohně na nelidi a čaroděje. Oslavy skončily fiaskem, a proto se oslavy léta musely tajně přesunout do jiné vesnice.
Obrázek


Belleteyn
Léto 1275, Jantra, 75. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Tentokrát oslavy nepadly na Broňovice či přilehlá pole, Jantra nabízela stejně tak tajná odlehlá místečka na setkání i s nelidmi a čaroději, nehledě na situaci kolem. Tentokrát se mohlo soutěžit v chytání jablek ústy, v řezání polínek či v umělecké soutěži. Poukázat by se ještě dalo na výstavu exotické zvěřiny, především ptáků. A nesmíme zapomenout na proběhlou aukci cenných předmětů, kterou návštěvníky provázela Zerrikánka.
Obrázek
Ples u van Allanů
Léto 1275, Panství van Allanů, 81. herní den (odkaz) :event:

Obrázek

Velká událost, jako byl ples u Allanů, to si nemohl nechat nikdo ujít. Přijít mohl naprosto kdokoliv, pod podmínkou společenského oděvu a škrabošky. Byl to přeci maškarní ples! Samozřejmě nechyběla taneční soutěž, při které hrála živá hudba a okolní soutěže, jako například připínání stužky oslíkovi nebo v zahradách házení kroužků na dřevěné tyče. Proběhla i dražba, ale ne jen tak ledajaká. Pro charitu se vydražovali samotní účastníci, ať muži či ženy. Všichni se příjemně bavili a to bylo na této akci hlavní.
Obrázek
Zahájení semestru
Podzim 1275, Oxenfurt, 85. herní den (odkaz) :event:

Obrázek

Rekonstrukce Oxenfurtské univerzitní knihovny si žádala hromadu financí, které se vedení snažilo získat prostřednictvím oslav zahájení semestru pro studenty samotné univerzity. A že to byla akce vcelku hojná. Přijít mohl kdokoliv, kdo byl ochotný složit nějaký ten peníz do kasičky pro univerzitu, ale i pro ty, jež se jen chtěli pobavit. Na dřevěném pódiu mohl kdokoliv během dne vyslovit svou milostnou báseň nebo se pokusit složit svého oponenta v básnickém duelu. Dokonce proběhl duel malířský. Také probíhala vědomostní soutěž a nakonec i aukce, která měla kasičce univerzitě pomoci nejvíce. Draženy byly různé předměty i obrazy, jako například pověstná Dívka s Rubínem a podobně. Zainteresovaní mezitím spekulovali, zda rekonstrukce knihovny není jen záminkou k přemístění drahocenných knih a spisů jinam, protože hrozí, že válka postoupí až k univerzitnímu městu a vědení tak příjde k úhoně.
Obrázek


Kostkový poker III.
Zima 1275, Hostinec Magellan, 90. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Otevření nového hostince Magellan bylo pěknou příležitostí pro další kostkový turnaj. Pro tu příležitost byli přizvány i nově dostudované studentky Oxenfurtské univerzity, by předvedli svoje umění a nalákaly tak co nejvíce hostů. Majitelka hostince si velmi dobře přivydělala, protože účast byla velmi hojná a lidé zde propili a prohráli spoustu peněz a sázek, jak už to tak u těchto akcí bývá.
Obrázek
Obrázek
Útěk z města
Zima 1275, Novigrad, 68. herní den (odkaz, odkaz II.) :boure: :event:
Obrázek

Čarodějka Ajoyl měla stále uvězněné přátele v Novigradu a hodlala je odtamtud dostat. Sehnala si proto pomoc a vyslala několik skupinek vyhledat tajnými chodbami její přátele a odvést je tunely zpět do bezpečí.
Skupina I., 2.část- První skupina měla zachránit čaroděje z hospody u Ledňáčka. V tunelech je čekaly nějaké nepříjemnosti, ale poradili si s nimi a vyzvedli svoje balíčky neštěstí. Připletla se jim do cesty i kněžka Melitelé, která ošetřovala jednoho z nich, který přišel od doků, kam se následně půl skupiny vydalo, prověřit situaci. Čekali je tam další čarodějové, které vzali s sebou do tunelů a setkali se tam s ostatními skupinkami. Skupina II., 2.část - Psionička na menším náměstí byla osočena z čarodějnictví a podařilo se jí díky jejímu osobnímu strážci uniknout. Díky humbuku kolem a Ajoyl s její kamarádkou zaklínačkou se dostali včas pryč. V tunelech je pak čekal problém v podobě nevydařené magie, která se neobešla bez následků. Skupina III. - Tahle skupinka měla za úkol vzít sudy, do kterých se měli schovat čarodějové a nenápadně je propašovat tímto způsobem ven, což se také zadařilo. Skupina IV., 2.část - Čtvrtá skupinka zavítala do podniku zvaný Zkriplená Káča. Nevěstinec, takže nebylo divu, že některé své zasvěcence našli v komnatách místních dam. Málem vzbudili pozornost díky nepromyšlené magii, ale podařilo se to ututlat a vyvést čaroděje ven. Skupinka V. - Pátá skupinka byla vyslána pro čaroděje v Passifloře. Skupina Ajoyl - Sama čarodějka se hodlala se svou kamarádkou účastnit akce také a později se přidala ke druhé skupince a pomohla jim dostat se do tunelů. Náměstí - Na náměstí se mezitím chystalo upalování tří čarodějů. I o těch Ajoyl věděla velmi dobře a proto se chystala udělat humbuk, což se jí povedlo. Na náměstí proběhla menší bitka čarodějů, nelidí, Lovců čarodějnic a stráží. S pomocí magických prostředků a dýmovnic se někomu utéci podařilo, někomu ne, část tunelů se díky magickému útoku bohužel zbortila a zapříčinila tak menší chaos, jak na náměstí, tak pro ty, co se snažili utéci.
Shrnutí - Všechny skupinky svou práci zvládly poměrně slušně a čarodějům se podařilo utéci, sic u toho proběhla hromada problémů, očekávaných i neočekávaných. Nikdo ale nepřišel o život, kromě pár vyvolených na náměstí. Celá tahle akce bohužel vyvolala zpřísnění ve městě ohledně čarodějů a nelidí. Jejich popravování bylo častější, pravidla byla zpřísněna, až se nelidé báli pomalu vycházet ven, aby je nepověsili jako výstražné příklady před brány města. Pořádaly se zátahy i mimo město.


Obrázek
Spiklenecká skupina - Radovidův konec I.
Jaro 1275, Novigrad, 73. herní den (odkaz) :event:
Obrázek

Passiflorský cirkus, na ten budou návštěvníci jistě dlouhou dobu vzpomínat, protože byl velmi nevšední, plný Zerrikánských dam, slona a dalších věcí nevídaných pro běžné obyvatele. Nebylo to však jen o cirkusu, ale také to působilo jako zástěrka pro tajnou schůzku jistých lidí, kteří by rádi viděla Radovida v rakvi za jeho nesmyslné a tvrdé rozhodování. Vrchní šlechtici a důležití lidé projednávali, jak docílit úspěchu. Rozhodlo se nakonec o spojenectví se Skellige, výměny nástupce, zavraždění Radovida v rámci let. Mezitím mu tam chtěli nasadit špeha. Tahle akce vyžadovala čas, možná i několik let, než se uskuteční. Těžké časy pro čaroděje a nelidi neměly ještě nějakou dobu skončit.


Obrázek
Památné derby Erasma Vegelbuda III.
Léto 1275, Dostihové závodiště, 78. herní den (odkaz) :derby: :oa:
Obrázek

Události nedávné způsobily zmatek v celé Redánii, ale dostihy nemohly být narušeny, o to se Vegelbudové postarali a dostihy tak mohly opět další rok proběhnout, i když s několika změnami. Nikde nebylo vidno ani jednoho nečlověka. Přesto si dostihy nenechali ujít i ti, kteří měli tento rok zakázáno vejít na tuto půdu, samozřejmě v přestrojení. Bylo také postaráno o to, aby dostihy nebyly rušeny kněžími Věčného ohně ani žádnou podobnou skupinou. Dostihy jsou přeci pro všechny. Nechybělo ani aranžování klobouků a stánky všeho druhu.Obrázek
Lammas
Podzim 1275, Pole, louky a vinice, 83. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Sklizeň dalšího roku byla o něco klidnější, než ta předchozí. Čarodějové a nelidé měli stále potíže se ukazovat na veřejnosti, přesto už to byl nějaký ten čas a lidé měli za rok jiné starosti a další drby na prodiskutování, takže bylo snazší se přijít bavit. Stále se však akce konaly mimo více méně v tajnosti a daleko od cest. Tento rok si účastníci mohli zahrát středověký fotbal, zkusit projít bludištěm nebo prostě jen blbnout u chytání jablek ústy či vytvářením věnečků. Večer pak proběhla taneční soutěž v párech.
Obrázek
Saovine
Zima 1275, Broňovice, 88. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Obyvatelé Broňovic a přilehlého okolí tentokrát zalezli k večeru do stodoly, aby si povídali strašidelné historky, s vydlabanými dýněmi a řepami kolem, které během dne vyráběli zruční obyvatelé. Venku panovala nepěkná zima - déšť nedovolil ani zapálit oheň pro večerní radovánky a pálení Falky. Také to vypadalo, že se kolem rozháněla mlha a byly slyšet strašidelné zvuky, jako od mrtvých. Nikomu se nechtělo jít zapálit Falku ručně, snad by to ani nebylo možné při onom dešti, proto musel přijít alchymista, aby jim s tímto problémem pomohl.
Oslavy ale probíhaly i v hostinci U Alchymisty, kde by lidé alespoň na chvíli mohli na Věčný oheň myslet jen díváním se do krbu, když už venku začala ta zima a chmurné počasí.


1276
Rok 2020

Vražda Cronta Vildenvera
Zima 1276, Novigrad, 94. herní den (odkaz) :event:

Elfové a další nelidé už nedokázali sledovat, jak se pro ně zhoršují podmínky ve městě, proto si najali zloděje a vraha v jednom, aby pro ně zabil jednoho úředníka, který ony podmínky nelidem v Novigradu vydával a znepříjemňoval jim jejich už tak nuzné životy.
Jeho vražda sice byla provedena, avšak podmínky se ještě přihoršily. Do role nového ochránce města byl zvolen jen další člověk s návazností na Věčný oheň - Harney van Looy.
Obrázek


Belleteyn
Léto 1276, Pole, louky a vinice, 103. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Mezi Novigradem a Oxenfurtem, blízko větrného mlýnu, hodlali lidé oslavit příchod léta. Dokonce se měla chystat i svatba, která se bohužel později zvrtla. Oddávat pár měl kněz Věčného ohně. Ten se však později spíše distancoval, pomodlil se a nic jiného neřešil. Ženich se ukázal jako pořádný padouch, jež kvůli odhalení kriminálních činností zabil svou dřívější nevěstu, vzal její snubné prsten, aby ho dal své nové nastávající a zaopatřil se. Mrtvá dívka se objevila uprostřed dění jako polednice, jež chtěla svého snoubence zpět. Seběhli se zaklínači i jiní, aby polednici zastavili, šílený dav jim však situaci jen zhoršoval, proto se nedalo zabránit zraněním. Když bylo nebezpečí zažehnáno, lidé se vrátili k oslavám a uvolnit atmosféru jim pomohlo vystoupení kapely Redanicca.
Obrázek
Záchranný plán
Léto 1276, Novigrad, 108. herní den (odkaz)

Lovec čarodějnic Yarqued, který byl potají překonvertován proti Řádu, si začal všímat hrozby vzpoury nelidí a spřádat plány, jak zachránit nevinné obyvatele Novigradu. Neměl však dostatek informací, ani kontaktů. To se změnilo, když jej nečekaně v jeho vlastním domě navštívila čarodějka Elaine de Montyliet, která mu před časem otevřela oči a kterou se pokoušel znovu kontaktovat. Yarqued propadl jí a její kráse, však toho večera nezískal jen lásku. Elaine mu předala plány tunelů, kterými kdysi čarodějové a nelidé utekli z města a také mu sdělila řadu vlivných jmen. Záchranný plán se konečně mohl rozjet na plné obrátky.
Obrázek
Předzvěsti Pádu
Podzim 1276, Různé lokace, 110.-111. herní den :event:

Komediální bomba (odkaz, odkaz, odkaz)

Tirthaernova pomsta (odkaz)

Loďařská společnost Kaylar van der Veen (odkaz)

Sophiina nevolba (odkaz)

Sněm čarodějů v Dračí kotlině (odkaz)

ObrázekBořící se hranice
Podzim 1276, Novigrad, 112. herní den (odkaz) :event:

Stále probíhá zde
Obrázek
Saovine
Zima 1276, Jantra, 115. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Na Saovinne se setkal zaklínač a spisovatel, kteří si zahráli o vlastní duše. Časem k nim přibyl další zaklínač a další pisatel. William se pokusil i vařit, ale bylo mu řečeno, že má raději povídat historky. Ife prokázal zajímavou zaklínačskou zručnost a velmi hbitě vykrojil obličej do dýně. I jeho zkušenosti s vařením pod širým nebem zde našly uplatnění a byly přijaty lépe, než jiné pokusy. William se držel rady a vyprávěl historky, dalším vypravěčem pak byl i Edmund, který se pokusil napodobit Ifeho ve vykrajování dýně, ale na to neměl dost zkušeností s krájením monster. Sarren se držel od aktivit dále, nejspíše proto, že z žádné aktivity nemohla být vytažena střeva. Klid přicházejícího večera přerušilo jen Sarrenovo vítězství Willovy duše, který ho tím musí všude doprovázet. A to zcela zdarma. Edmund s Ifem se nenechali rušit a užili si ochutnávky již připravených jídel.
Obrázek
Obrázek
Imbaelk
Jaro 1276, Hospoda Na Rozcestí, 97. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Malá vesnička se mohla tento rok pyšnit oslavami jara, kdy děcka pobíhala venku, sbírala květiny, vila věnce; muži i ženy se sháněli po jarních polibcích pod stromem, i mimo něj a celkově panovala rozverná nálada. Házení upletených věnců pak bylo spíše už jen tak pro radost, která se linula po čas celého Imbaelku.

Obrázek
Kdyby byl život tak lehký
Léto 1276, Pole, louky a vinice, 105. a 106. herní den (odkaz) :event:
Obrázek

Hraběnka Belatrix postrádala jakýsi vzácný předmět. Neřekla jaký, ale evidentně velmi cenný, jinak by si na to nepozvala čtyři lidi, kteří ji ho měli přinést, za pěkný obnos, samozřejmě. Na druhé straně však obrana nebyla také nikterak podceněna. Vůz se zbožím chránil samotný čaroděj, ale i zerrikánka a zaklínač. Obě strany se setkaly s nějakým problémem. Obránci měli problém s topivci; útočná skupina s troly. Když se tyto dvě skupiny nakonec střetly, nebyla to pěkná bitka. Bylo několik padlých, spousty zraněných a dokonce i jeden chycený. Toho našli Lovci a uvěznili jej v Novigradu. Nakonec se ukrást předmět nepodařilo a útočníci šli za hraběnkou s nepořízenou. Ta z toho rozhodně neměla radost, určitě to ale nevzdá a poradí si jinak.Obrázek
Lammas
Podzim 1276, Mlýn Luciana de Foix, 109. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

Blízko Novigradu, u Lucianova mlýnu, se tentokrát konaly podzimní oslavy sklizně. Velký stůl se plnil všemožnými ovocem, upečenými chleby, alkoholem, všeho bylo dostatek. Akce také byla velmi hojná. Později, k večeru, se peklo i prase, takže jídla bylo opravdu dosti. Pekly se chleby, stavěli strašáci. Přijeli i komedianti, by pobavili a roztančili hosty. A hosté tancovali. Nakonec se jejich tancovačka a popíjení zvrhlo ve večerní bitku; kde kdo po sobě házel korbely, mlátili se jimi. Z částečně i proto, že hlavními hosty byla Skelligská rodina majitele mlýna, který tuto akci pořádal. Nakonec vše ale dopadlo docela dobře, a i když se někteří ráno našli, jak se válí po zemi, s modřinami a monokly, byli schopni odejít po svých.


Obrázek
Scoia'tael se mstí
Podzim 1276, Novigrad, 112. herní den (odkaz) :event:
Obrázek

Nezávisle spojené síly komanda Veverek a zločinecké skupiny Havranů hrubou silou překazili proces upalování na náměstí Hierarchů a osvobodili obviněné. Vůdce Scoia´ael, Tirthaern, vyburcoval nelidi, aby vzali spravedlnost do svých rukou a zabili nenáviděného úředníka Harneyho van Looye, který se krčil na radnici. Zároveň Veverky odpálily nálož u Oxenfurtské brány. Ozbrojenci Věčného ohně si mezitím zažívali vlastní krizi, při které v protestu proti rozkazům dezertovala asi třetina nashromážděných sil, v čele s Yarquedem van der Veenem, který rozpohyboval záchranný plán pro nevinné. Finální bitva na náměstí přinutila Veverky k ústupu a Van Looy byl zachráněn oddílem Gregoryho ze spárů smrti, ovšem hlavní účel útoku Scoia´tael byl splněn - odvedení pozornosti od skupiny mágů pod vedením Surun.


Obrázek
3. část Novigradského povstání
Podzim 1276, Novigrad, 112. herní den, :event:
Naplánováno.


1277
Rok 2021

Imbaelk
Jaro 1277, Broňovice, 121. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Jaro se pomalu navrací a takovou příležitost je potřeba řádně oslavit! V Broňovicích vědí, jak na to, Imbaelk se tam neslavil poprvé. Po rozdání věnců a slavnostním průvodu roznášejícím světlo do stavení se přešlo k mnohem rozvernější zábavě. Nejvíc pozornosti přitáhla lávka natažená přes jezírko. O odvážlivce nebyla nouze, ale ne všichni došli na druhou stranu suchou nohou: někdo se vyráchal, a jedna artistka dokonce přešla úzkou lávku po rukou a s korbílkem v ústech. Program pak završila taneční soutěž, po níž se účastníci vrhli na odměnu, jež byla letos jaksepatří vypečená.
ObrázekBelleteyn
Léto 1277, Jantra, 128. herní den (odkaz) :oa:

Obrázek

Poklidný počátek oslav Belleteynu nečekaně narušil příchod skalního trola. Nejen, že okamžitě způsobil velké pozdvižení, ale také dál příležitost zaklínačům vylepšit si vlastní pochroumanou reputaci. Snaha situaci s trolem vyřešit mírovou cestou však nevyšla hned podle plánu a trol jménem Bork dokonce způsobil zranění Lovci čarodějnic na dovolené, kterého se naštěstí podařilo ošetřit. Odvážná čarodějka v utajení, Kai, se následně chopila iniciativy a zjistila, co Borka do vesnice přivedlo. Vesnice následně rozhodovala, zda situaci vyřeší svatbou s ženou, která trolovi měla v jeho jeskyni vařit, nebo přistoupí na návrh skelližana Ulfara, jenž viděl cestu v dohodě o spolupráci s trolem za pravidelný přísun jídla. První návrh zaujal více lidí, možná proto, že jako nevěsta se nabídla zaklínačka - a o takové veselce se jistě bude vyprávět dlouhé roky! Kai se chopila příprav a zapojila do nich všechny, kdo jí přišli pod ruku. Vše nakonec dobře dopadlo a trol byl za vesnicí šetrně zbaven vzpomínek na vše, co se toho dne stalo a co jej k této návštěvě vedlo. Oslavy tak mohly pokračovat v plném proudu až do rána.
Obrázek
Obrázek
Kostkový poker IV.
Jaro 1277, Oxenfurt, 124. herní den (odkaz) :oa:
Obrázek

V pořadí čtvrtý kostkový turnaj se konal v krčmě U Alchymisty v Oxenfurtu a těšil se hojné účasti. Návštěvníci nehráli jen o hlavní cenu, ale také se sázeli mezi sebou a mnohdy se tak postarali i o zábavu nejen pro sebe, ale také pro všechny ostatní. Jen jednou to příliš nevyšlo, když šílená zaklínačka Rianne veřejně zostudila spisovatele Edmunda, který jí šel kvůli prohrané sázky vyznat lásku. Vyhrocenou situaci vyřešil další zaklínač, Ulfar, když Rianne porazil v krátkém souboji. Celý turnaj nakonec vyhrál kněz Iason a odnesl si krom lahve dobrého rumu také sadu šťastných kostek.


Shrnutí situace pro nelidi a čaroděje v Novigradu
Aktuálně: Věčný oheň, Hledané osoby


~ Čarodějka Ajoyl, která chtěla zachránit svět, omylem vyprovokovala lov na čaroděje k tvrdšímu postupu. Na severozápadě Redánie kolem Blavikenu došlo kvůli zradě jednoho člena záchranného týmu k úmyslné magické katastrofě, u které přišla o život řada lidí, nelidí se však útok nedotkl.

~ Na Novigradském tržišti byli lapeni čarodějové, kteří měli být použiti jako výstražné a první oběti; posléze byli zachráněni ze sídla lovců a sídlo padlo v plamenech, což spustilo další vlnu zhoršování podmínek.

~ Město padlo do rukou Věčného ohně, který spustil očišťování celého města - kolem hradeb stály kůly s ohořelými těly, oběťmi jejich řádění; podmínky se postupně přiostřovaly. Nelze se teleportovat do a z Novigradu, ani magicky nazírat do města! Podmínky se zhoršily i v Oxenfurtu, ačkoliv byly stále o dost mírnější a teleporty stále lze používat.

~ Někteří čarodějové byli stále lapeni uvnitř města, neschopni se sami dostat ven - byla spuštěna akce útěku z města, vedená Ajoyl.

~ Prodej alchymie v Novigradu je jen na povolenky, nelidé smí vcházet a vycházet z města pouze s glejtem. Mimo to nesmí provozovat obchod, chodit na veřejné akce a scházet se ve větším počtu a vycházet ven večer.

~ Lidi se pomalu začali bát i pořádat oslavy, proto se konaly daleko z dosahu Věčného ohně, přesto některé byly kontrolovány a proběhly i zátahy, ačkoliv jen s malým úspěchem.

~ Nepříčetné obyvatelstvo se začalo bouřit a panstvo se rozhodlo jednat, aby zachránili své město; rozhodli se svrhnout samotného Radovida z trůnu, plánování je však teprve v počátcích.

~ Žití v Novigradu je horší a horší (z důvodu útěku čarodějů a nedostatku materiálu na upalování) a o svoje životy se později začali bát i nelidé, které za porušování přísných pravidel začali upalovat namísto čarodějů. Zvláště úředník Harney van Looy se stál známým pro prosazování nařízení proti nelidem. U Tretogorské brány se jednoho dne objevil úkaz zesměšňující právě tohohle úředníka, který měl napomoci vyzvání nelidí ke vzpouře. Situace je napjatá a možná se schyluje k ozbrojenému konfliktu.

~Čarodějka Surun začala spřádat plány, jak zničit bariéru kolem města a zbavit Novigrad fanatiků Věčného ohně. Lovci čarodějnic a chrámová stráž prozměnu zažívají vnitřní rozkol kvůli příliš přísným krokům proti nelidem. Ve strachu z blížící se hrozby začal vznikat plán, jak evakuovat obyvatelstvo Novigradu, kdyby došlo na nejhorší.

~Plán zahrnující nelidi a čaroděje se začal uskutečňovat na podzim 1276, kdy komando Veverek vedené Tirthaernem zaútočilo na náměstí Hierarchů během procesu upalování obviněných a vyburcovali dav nelidí, aby si vzal osud do svých rukou. Úředníka Harneyho van Looye se nakonec kvůli zásahu ozbrojenců Věčného ohně nepodařilo zabít, nicméně Veverky zajistily odvedení pozornosti ve prospěch Surun a její skupiny čarodějů. Věčný oheň tratil síly nejen při zákeřných bojích, ale také ve zlomovém momentu, kdy část jejich vlastních lidí v protestu proti rozkazům dezertovala.

~ Další část Povstání probíhá zde

Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník