Aktuálně: Věčný oheň

Aktuální počasí ve volné hře: 160. Herní den - 28.11. - 11.12. Podzim 1278 (Archiv počasí)
Událost: Nové zakázky

A je to tady. Nejen, že nebe již svitu slunce moc nepřeje a je permanentně zatažené a fouká ledový podzimní vítr, který věstí brzký příchod zimy, ale to, že se blíží nejmrazivější roční období a taky začátek nového roku zvěstuje i první sníh. Sněhové přeháňky zasáhnou celou Redánii, ovšem pokud byste se chtěli začít z prvního sněhu radovat a snad si v něm i pořádně venku zařádit, budete si na tuto chvíli muset ještě počkat, jelikož tato sněhová nadílka moc dlouho nevydrží.

Teploty ve dne kolem 7 °C, v noci kolem 0 °C. Na Skellige je cca o 5 °C méně a je větrněji.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 14 zář 2018, 23:09

58. herní den - Léto 1274 - Novigrad

Jeden z mírumilovných Novigradských trhů narušila nepříjemná návštěva.
Kněží Věčného ohně, kteří dali ve známost nová pravidla týkající se nelidí a započala hon na čarodějnice. Proslýchá se, že je tomu tak, dík podivným událostem na sever od Blavikenu - ze dne na den prý všichni zdejší lidští obyvatelé pomřely a to bez známky jakéhokoliv zranění! Poloha a velikost oblasti není zcela známa, ale jedno je jisté. Tolik půdy, co volá po nových majitelích nenechá vrchnost klidnou...
Nicméně ještě té noci došlo k prazvláštnímu incidentu - Sídlo lovců čarodějek lehlo popelem a s ním i část lovců samotných. Naštěstí byla většina mužů tou dobou v terénu, zaměstnaných prohledáváním domů entit podezřelých z čarodějnictví. Jednou z obětí však byl samotný vůdce organizace, který bude muset být v dohledné době nahrazen. Vzhledem k tomu že v místě, kde bývaly cely byla nalezena jen jedna mrtvola, předpokládá se, že tuto věc mají na svědomí uprchlí vězni! Za jakých okolností se povedlo čarodějům uniknout není zcela jasné.
Řád se ovšem svého cíle nevzdává, prozatímně poskytl prostory pro nové vězně v útrobách samotného chrámu a hon na čarodějnice nadále pokračuje. Ozbrojenci vstupují bez pozvání do vytipovaných domů a dwimeritovými pouty testují jejich obyvatele.
Čas od času si mohou obyvatelé města zpříjemnit den nějakým tím veřejným upalováním...

A jaká to pravidla platí nově pro nelidi?
Mají zákaz zúčastňovat se jakýchkoli veřejných akcí a navštěvovat veřejná místa jako jsou trhy, hostince, obchody či lázně. Též mají zakázáno provozovat a vést jakýkoliv podnik. Veškeré pozemky (budovy zatím nikoli) ve vlastnictví nelidských majitelů budou zabaveny. Dále je všem nelidem znemožněno setkávat se ve skupinách větších než v pěti a opouštět své domovy po sedmé hodině večerní a to až do východu slunce. Opustit město a stát smí jen a pouze s propustkou.
Ti jež pravidla porušují mohou být dle závažnosti činu pokutování, biti či zabiti.

Z neznámého důvodu pak nefungují globální kouzla jakou jsou teleporty či nazírání - v rámci města, ale také z něj ven nebo zvenku dovnitř.

V Oxenfurtu je situace podobná, avšak o poznání mírnější, a kde kdo tam něco málo promine. Portály zde omezeny nejsou!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 13 led 2019, 12:05

Co se týče zítřejšího eventu...
Předem říkám, že nemohu zaručit, že budou všechny postavy zahrnuty měrou, které dotyčného uspokojí, ale v rámci dodržování křišťálovky je to prostě nutná věc. Nehledě na to, že je přihlášených skoro 20 postav a to už je, co do organizace, dost složitý.
Zároveň chci říct, že se to dost možná, nebo spíš určitě, protáhne do dalšího dne.

Rád bych aby:
Do Novigradského okolí, jednoho z lesů na východě dorazili:
- Kael na základě setkání U Alchymisty
- Samuel a Bibi kteří přijdou s Ajoyl
- Iglo jakožto někdo, komu Ajo nedávno zachránila krk a dluží jí laskavost, v doprovodu Azala
- Fí a Saxa s Nathem + Arlee jakožto známí, které Ajo cíleně oslovila a ví, oč tu půjde.
- Bruxa, taktéž oslovená. Jestli šlo o náhodné setkání nebo o nějaké konexe s Bratrstvem nechám na vás

Do města:
- Zbytek si může hrát mezi sebou, jak uzná za vhodné, kdekoliv ve městě (krom chrámu) a děj se za nimi snad nějakým způsobem dostane :D
- Doporučené lokality - Ledňáček, Uličky (hlavně ty), Tržiště, Nikde, Káča, Passiflora

Pokud si někdo svou účast rozmyslel, stačí prostě napsat :).

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 12 úno 2019, 13:05

Co se událo v Novigradu na náměstí se všeobecně ví. O tom, jaká akce proběhla pod povrchem však nikoliv.
To, že někdo zavřel lovce ve sklepě v Rozmarýně se nepěkně vymstilo majitelům. Naštěstí jen na pokutách.
Obchod s některými alchymistickými substancemi byl ovšem po prapodivných událostech na náměstí omezen a nyní je vázán na povolenky.
Ach a lázně byly opět otevřeny!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 496
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 01 čer 2020, 09:57

102. herní den - Jaro 1276 - Novigrad

Jako kdyby nestačilo, jak těžké životy nelidi v Novigradu mají. Většina z nich, bez propustek uvězněná za hradbami města, přišla už nějakou dobu o možnost navštěvovat veřejná místa, provozovat podniky, setkávat se ve větších skupinách a vycházet ven v noci. Navyšování daní za čím dál tím absurdnější věci bylo už téměř na denním pořádku, jak se hladové prsty řádu Věčného ohně snaží získat ještě více kontroly nad utlačovanou částí obyvatelstva a nabýt většího majetku.

Během letošního jara se tahle situace zdá být ještě horší. Zprávy o vraždě úředníka Cronta Vindelvera a dvou strážců se roznesly po městě i přes snahu autorit událost držet pod pokličkou. Nejspíš za to mohl svědek, kterému se podařilo z místa masakru utéct, identitu vraha však neznal.

Na místo správce čtvrti nelidí nastoupil jistý Harney van Looy, který byl znám svou loajalitou k řádu Věčného ohně. Jen po pár týdnech po svém nástupu prosadil nové nařízení o zpřísnění trestů pro všechny nelidi. Jen, co z města vymizeli čarodějové, hranice se znovu rozhořely, aby zajistily trest smrti nelidím i za přestupky, které dříve bývaly považovány za drobné...
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 496
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 23 zář 2020, 19:23

110. herní den - podzim 1276 - Novigrad

Mezi dvěmi obrannými složkami Novigradu - Lovci čarodějnic a Chrámovou stráží se začala šířit nevole, která pod povrchem začala organizace dělit na dva morálně znesvářené tábory. Nelidi v Novigradu jsou zbaveni téměř veškerých práv a svobod a na náměstích s děsivou pravidelností hoří hranice kvůli porušování nesmyslných přestupků i vetkým snahám vzbouřit se. Většině obyvatelstva zkrátka začíná být jasné, že jistým autoritám nejde o nic jiného, než se nelidí uvězněných v Novigradu chtějí zbavit podobně, jako se to dělo s čaroději.

Nelidé však nejsou úplně bezbranní. Ve čtvrtích nelidí se šíří tajné zprávy o možné vzpouře. Ti vlivnější potají zaobstarávají dodávky zbraní a snaží se zkontaktovat komanda Veverek po celé Redánii, aby je přišli podpořit. Ti nejzasvěcenější tuší, že jádro plánované vzpoury je organizované a stojí za ním jedna čarodějka, která jen o vlásek unikla smrti na hranici.

Napětí v Novigradu je tak silné, že je jen otázka času, kdy to celé propukne...
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 496
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 28 zář 2020, 19:29

110. herní den - podzim 1276 - Redánie

Elfí čarodějka Surun se pokusila rozšířit mezi mocí nadané důležitou zprávu. Koho nekontaktovala napřímo, k tomu se mohla zpráva dostat přes širší síť konktaktů. I v dobách skrývání totiž čaroděj čaroděje, nenosil-li amulet ukrytí, spolehlivě poznal.

Co, že bylo předmětem oné zprávy? Informace. Surun tuší, jak vyrušit bariéru, která brání v teleportu, projekci i magickém nazírání z Novigradu ven i z okolí dovnitř. Vyzývá všechny své kolegy, které záležitost zajímá, aby se v určený den a čas dostavili do ruin u Dračí kotliny. Nepochybně s podobnou výzvou nepřicházela jen tak, ale měla úmysly bariéru zničit. A k tomu se hodilo mít mocné spojence.
Obrázek
Mimo herně:
Toto je pozvánka k předeventu, který proběhne 111. HD., vítáni jsou všichni čarodějové, kteří se chtějí zapojit do nadcházejících příběhových eventů (ať už na straně veverek, nebo neutrálů).

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 496
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 16 říj 2022, 18:46

Následky 112. HD - Novigradského povstání

Novigradské povstání nelidí, které vyburcoval vůdce Scoia'tael, Tirth'aern aen Tor'fainne, v pozadí s elfí čarodějkou Surun, ustalo ještě ve stejný den, kdy vypuklo.

Shrnutí I. části povstání - Scoia'tael se mstí | +
Nezávisle spojené síly komanda Veverek a zločinecké skupiny Havranů hrubou silou překazili proces upalování na náměstí Hierarchů a osvobodili obviněné. Tirthaern vyburcoval nelidi, aby vzali spravedlnost do svých rukou a zabili nenáviděného úředníka Harneyho van Looye, který se krčil na radnici. Zároveň Veverky odpálily nálož u Oxenfurtské brány. Ozbrojenci Věčného ohně si mezitím zažívali vlastní krizi, při které v protestu proti rozkazům dezertovala asi třetina nashromážděných sil, v čele s Yarquedem van der Veenem, který rozpohyboval záchranný plán pro nevinné. Finální bitva na náměstí přinutila Veverky k ústupu a Van Looy byl zachráněn oddílem Gregoryho ze spárů smrti, ovšem hlavní účel útoku Scoia´tael byl splněn - odvedení pozornosti od skupiny mágů pod vedením Surun.
Shrnutí II. části povstání - Bořící se hranice | +
Jak bylo již předestřeno na sněmu čarodějů, magická bariéra kolem Novigradu musela padnout, aby mělo povstání šanci na úspěch. Skupina čarodějů pod vedením Surun se rozdělila na dvě poloviny a každá z nich měla za úkol poničit přenašeče bariéry i glyfy, které kouzlo kotvily na daném území. Až na menší zádrhely šla mise dobře, dokud si Surun neuvědomila svou chybu v odhadu funkce glyfů. Pokud by se ihned nevydali na záchranu mágů uvězněných pod chrámem Věčného ohně, jenž sloužili jako zdroj pro bariéru, mohli ničením glyfů způsobit jejich smrt. Byla tedy nutná náhlá změna plánu s velkou dávkou improvizace, při které padla třetina mostu svatého Řehoře a čaroděje málem dostala dwimmeritová bomba. Surun, která kdysi také byla mezi uvězněnými, se při pohledu na své dávné vězení neovládla a začala sesílat masivní destruktivní kouzlo s cílem zničit srdce víry Věčného ohně. Naštěstí se ostatním ze skupiny podařilo její magické vypětí usměrnit a všem se nakonec podařilo uprchnout portálem i se čtyřmi zachráněnými mágy.

Shrnutí III. části povstání - Ohněm proti Ohni

Spojené síly nelidí a mágů během odpoledních hodin vtrhly na Chrámový ostrov s cílem svrhnout současného hierarchu kultu, Cyruse Engelkinda Hemmelfarta. Ani za cenu velkých ztrát se cíl splnit nepodařilo a Věčný oheň tak ochránil svého nejvyššího představitele a zachoval si tvář silného a neoblomného kultu.

Krize v řadách organizace ovšem po akutním uklidnění poměrů ve městě rozkvetla do podoby, kdy již nebylo možné ignorovat hlasy volající po reformě a obnově hodnot, aby Věčný oheň předně šířil světlo, a ne strach. Na povrch se dostalo tolik problémů se současnou hlavou kultu, že nejlepším řešením se ukázala být Hemmelfartova rezignace. Na pozici nového hierarchy byl zvolen a jmenován kněz Damien z Meruly, který byl nejvýraznější osobností stojící za probíhající reformou.

Jednou z pvních změn bylo zničení mechanismu antimagické bariéry a návrat stavu nařízení vůči nelidem do podoby před létem 1274. Většina zdrojů, které se doteď vynakládaly na aktivní pronásledování čarodějů a nelidí byly nyní investovány především do obrany problémovějších ulic před zločinci a obchodních cest před Scoia'tael. Procesy proti čarodějům a provinilým nelidem nadále probíhaly, ovšem výhradně na udání, situace v Novigradu se tak v mnohém přiblížila volnějším náladám v Oxenfurtu.

Dezertérům z řad Věčného ohně, kteří jednali v souladu s poreformním myšlením, byla na protest obyvatelstva udělena milost, ovšem návrat k řadám Lovců či Chrámové stráže jim byl zapovězen. Radikálnější zástupci Věčného ohně nejčastěji nacházeli uplatnění u Lovců, i tento řád však nyní podléhal větší kontrole.

Město se pustilo do obnov, oprav a podpory pro lid. Církev nabírá na oblibě. V současnosti (po 157. HD) se život navrací už do zajetých kolejí. Opravy stále probíhají, ale ty nejakutnější problémy jsou již zažehnány.

Nová pravidla:
Nelidé mají vyšší daně než lidé.
Nelidé mohou vlastnit drobný podnik (např. stánek na tržišti), a dům ve čtvrtích pro nelidi.
Nelidé smí navštěvovat veřejná místa, ale nesmí se v nich shlukovat do větších skupin.
Volný pohyb z města a do města je povolen, nicméně nelidé se pokaždé prokazují glejtem, který byl vydán každému nelidskému obyvateli, a je také vypisován při první návštěvě.

Prodej alchymie byl opět povolen, nicméně zboží může podléhat přísným kontrolám.
Obrázek


Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník