Aktuálně: Věčný oheň

Aktuální počasí ve volné hře: 153. Herní den - 08.08. - 21.08. Léto 1278 (Archiv počasí)
Událost: žádná

I když dnes bude teplo, je znát, že se léto přehouplo už do své druhé poloviny. Horko nebude spalující, ani úmorné. Čas od času zavane vítr, takže i na slunci bude celkem příjemně i přes to, že občasné drobné mráčky nezvládnou slunce zastínit na příliš dlouho. Příjemné počasí ve dne se přehoupne do chladnější, jasné noci plné hvězd.

Teploty ve dne kolem 25°C, v noci kolem 16°C. Na Skellige je cca o 5°C méně a je větrněji.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 413
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 14 zář 2018, 23:09

58. herní den - Léto 1274 - Novigrad

Jeden z mírumilovných Novigradských trhů narušila nepříjemná návštěva.
Kněží Věčného ohně, kteří dali ve známost nová pravidla týkající se nelidí a započala hon na čarodějnice. Proslýchá se, že je tomu tak, dík podivným událostem na sever od Blavikenu - ze dne na den prý všichni zdejší lidští obyvatelé pomřely a to bez známky jakéhokoliv zranění! Poloha a velikost oblasti není zcela známa, ale jedno je jisté. Tolik půdy, co volá po nových majitelích nenechá vrchnost klidnou...
Nicméně ještě té noci došlo k prazvláštnímu incidentu - Sídlo lovců čarodějek lehlo popelem a s ním i část lovců samotných. Naštěstí byla většina mužů tou dobou v terénu, zaměstnaných prohledáváním domů entit podezřelých z čarodějnictví. Jednou z obětí však byl samotný vůdce organizace, který bude muset být v dohledné době nahrazen. Vzhledem k tomu že v místě, kde bývaly cely byla nalezena jen jedna mrtvola, předpokládá se, že tuto věc mají na svědomí uprchlí vězni! Za jakých okolností se povedlo čarodějům uniknout není zcela jasné.
Řád se ovšem svého cíle nevzdává, prozatímně poskytl prostory pro nové vězně v útrobách samotného chrámu a hon na čarodějnice nadále pokračuje. Ozbrojenci vstupují bez pozvání do vytipovaných domů a dwimeritovými pouty testují jejich obyvatele.
Čas od času si mohou obyvatelé města zpříjemnit den nějakým tím veřejným upalováním...

A jaká to pravidla platí nově pro nelidi?
Mají zákaz zúčastňovat se jakýchkoli veřejných akcí a navštěvovat veřejná místa jako jsou trhy, hostince, obchody či lázně. Též mají zakázáno provozovat a vést jakýkoliv podnik. Veškeré pozemky (budovy zatím nikoli) ve vlastnictví nelidských majitelů budou zabaveny. Dále je všem nelidem znemožněno setkávat se ve skupinách větších než v pěti a opouštět své domovy po sedmé hodině večerní a to až do východu slunce. Opustit město a stát smí jen a pouze s propustkou.
Ti jež pravidla porušují mohou být dle závažnosti činu pokutování, biti či zabiti.

Z neznámého důvodu pak nefungují globální kouzla jakou jsou teleporty či nazírání - v rámci města, ale také z něj ven nebo zvenku dovnitř.

V Oxenfurtu je situace podobná, avšak o poznání mírnější, a kde kdo tam něco málo promine. Portály zde omezeny nejsou!
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 413
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 13 led 2019, 12:05

Co se týče zítřejšího eventu...
Předem říkám, že nemohu zaručit, že budou všechny postavy zahrnuty měrou, které dotyčného uspokojí, ale v rámci dodržování křišťálovky je to prostě nutná věc. Nehledě na to, že je přihlášených skoro 20 postav a to už je, co do organizace, dost složitý.
Zároveň chci říct, že se to dost možná, nebo spíš určitě, protáhne do dalšího dne.

Rád bych aby:
Do Novigradského okolí, jednoho z lesů na východě dorazili:
- Kael na základě setkání U Alchymisty
- Samuel a Bibi kteří přijdou s Ajoyl
- Iglo jakožto někdo, komu Ajo nedávno zachránila krk a dluží jí laskavost, v doprovodu Azala
- Fí a Saxa s Nathem + Arlee jakožto známí, které Ajo cíleně oslovila a ví, oč tu půjde.
- Bruxa, taktéž oslovená. Jestli šlo o náhodné setkání nebo o nějaké konexe s Bratrstvem nechám na vás

Do města:
- Zbytek si může hrát mezi sebou, jak uzná za vhodné, kdekoliv ve městě (krom chrámu) a děj se za nimi snad nějakým způsobem dostane :D
- Doporučené lokality - Ledňáček, Uličky (hlavně ty), Tržiště, Nikde, Káča, Passiflora

Pokud si někdo svou účast rozmyslel, stačí prostě napsat :).

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 413
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Vypravěč » 12 úno 2019, 13:05

Co se událo v Novigradu na náměstí se všeobecně ví. O tom, jaká akce proběhla pod povrchem však nikoliv.
To, že někdo zavřel lovce ve sklepě v Rozmarýně se nepěkně vymstilo majitelům. Naštěstí jen na pokutách.
Obchod s některými alchymistickými substancemi byl ovšem po prapodivných událostech na náměstí omezen a nyní je vázán na povolenky.
Ach a lázně byly opět otevřeny!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 474
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 01 čer 2020, 09:57

102. herní den - Jaro 1276 - Novigrad

Jako kdyby nestačilo, jak těžké životy nelidi v Novigradu mají. Většina z nich, bez propustek uvězněná za hradbami města, přišla už nějakou dobu o možnost navštěvovat veřejná místa, provozovat podniky, setkávat se ve větších skupinách a vycházet ven v noci. Navyšování daní za čím dál tím absurdnější věci bylo už téměř na denním pořádku, jak se hladové prsty řádu Věčného ohně snaží získat ještě více kontroly nad utlačovanou částí obyvatelstva a nabýt většího majetku.

Během letošního jara se tahle situace zdá být ještě horší. Zprávy o vraždě úředníka Cronta Vindelvera a dvou strážců se roznesly po městě i přes snahu autorit událost držet pod pokličkou. Nejspíš za to mohl svědek, kterému se podařilo z místa masakru utéct, identitu vraha však neznal.

Na místo správce čtvrti nelidí nastoupil jistý Harney van Looy, který byl znám svou loajalitou k řádu Věčného ohně. Jen po pár týdnech po svém nástupu prosadil nové nařízení o zpřísnění trestů pro všechny nelidi. Jen, co z města vymizeli čarodějové, hranice se znovu rozhořely, aby zajistily trest smrti nelidím i za přestupky, které dříve bývaly považovány za drobné...
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 474
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 23 zář 2020, 19:23

110. herní den - podzim 1276 - Novigrad

Mezi dvěmi obrannými složkami Novigradu - Lovci čarodějnic a Chrámovou stráží se začala šířit nevole, která pod povrchem začala organizace dělit na dva morálně znesvářené tábory. Nelidi v Novigradu jsou zbaveni téměř veškerých práv a svobod a na náměstích s děsivou pravidelností hoří hranice kvůli porušování nesmyslných přestupků i vetkým snahám vzbouřit se. Většině obyvatelstva zkrátka začíná být jasné, že jistým autoritám nejde o nic jiného, než se nelidí uvězněných v Novigradu chtějí zbavit podobně, jako se to dělo s čaroději.

Nelidé však nejsou úplně bezbranní. Ve čtvrtích nelidí se šíří tajné zprávy o možné vzpouře. Ti vlivnější potají zaobstarávají dodávky zbraní a snaží se zkontaktovat komanda Veverek po celé Redánii, aby je přišli podpořit. Ti nejzasvěcenější tuší, že jádro plánované vzpoury je organizované a stojí za ním jedna čarodějka, která jen o vlásek unikla smrti na hranici.

Napětí v Novigradu je tak silné, že je jen otázka času, kdy to celé propukne...
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 474
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aktuálně: Věčný oheň

Příspěvek od Sygnia » 28 zář 2020, 19:29

110. herní den - podzim 1276 - Redánie

Elfí čarodějka Surun se pokusila rozšířit mezi mocí nadané důležitou zprávu. Koho nekontaktovala napřímo, k tomu se mohla zpráva dostat přes širší síť konktaktů. I v dobách skrývání totiž čaroděj čaroděje, nenosil-li amulet ukrytí, spolehlivě poznal.

Co, že bylo předmětem oné zprávy? Informace. Surun tuší, jak vyrušit bariéru, která brání v teleportu, projekci i magickém nazírání z Novigradu ven i z okolí dovnitř. Vyzývá všechny své kolegy, které záležitost zajímá, aby se v určený den a čas dostavili do ruin u Dračí kotliny. Nepochybně s podobnou výzvou nepřicházela jen tak, ale měla úmysly bariéru zničit. A k tomu se hodilo mít mocné spojence.
Obrázek
Mimo herně:
Toto je pozvánka k předeventu, který proběhne 111. HD., vítáni jsou všichni čarodějové, kteří se chtějí zapojit do nadcházejících příběhových eventů (ať už na straně veverek, nebo neutrálů).


Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník