Události z prvních dvou her

Aktuální počasí ve volné hře: 106. Herní den - 27.7. - 9.8. Léto 1276
Událost: Kdyby byl život tak lehký 2/2 (pouze pro přihlášené postavy)

Obloha je dnes pokrytá protrhanými mračny a slunce se střídavě ukazuje a zase schovává. Jednou za čas se spustí přeháňka.

Teploty ve dne kolem 20°C, v noci kolem 13°C.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 354
Registrován: 23 pro 2016, 16:42

Události z prvních dvou her

Příspěvek od Vypravěč » 30 bře 2018, 12:48

Inu aby bylo jasno, jak se vyvíjel děj, který předcházel událostem na našem fóru. Cesty, kterými se Geralt ubíral pro nás vybral Silas dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
V brzké době můžete očekávat i shrnutí dění ve světě z posledních dvou let - neb to už se událostmi třetí hry toliko řídit nebude.


1270 - Zaklínač

V Květnu se objevuje zaklínač Geralt u Kaer Morhen, kde jej nacházejí ostatní zaklínači. Vzhledem k období po zimě bylo hradiště poměrně vylidněné, tak neměla organizace Salamandra takový problém dostat se skrze zaklínače až do jejich laboratoře, kde kradli část zaklínačských mutagenů a zabili zaklínače Lea spolu s několika dalšími studenty. Většina zaklínačů se rozejde do světa v pátrání po Salamandře.
Června téhož roku přichází Bílý Vlk do podhradí Vizimy, kde snímá prokletí, které místo sužovalo. Díky prokletí a zaklínačově rozhodnutí postavit se za zdejší čarodějku všichni lidé v podhradí umírají. Geralt ve Vizimě podniká sérii vyšetřování a postupně rozbíjí zdejší Salamandru. Za pomoci vyléčeného vlkodlaka - kapitána Meise a starosty Velerada a několika dalších nakonec zabíjí Magistra a ocitá se v nedaleké vesnici. Zde vyřešil spor mezi rybookými a lidmi, načež se vrací do Vizimy, kdy se vyhrotila situace mezi Řádem Planoucí Růže a Scoia`tael.
Zaklínač se probijí skrze hořící Vizimu až do Starého Hradiště v bažině, kde odčarovává princeznu Addu, zakletou do strigy. Následně poráží jednoho z posledních vůdců Salamandry Azara Javeda za pomoci zaklínače Berengara, který následně umírá.
Geralt se opět vrací do Vizimy a dostává se do Chrámu Řádu, kde nakonec zabíjí Velmistra de Aldersberga, což se veřejnost nikdy nedozví.
Král Foltest nechává v ulicích krvácet jak řád, tak scoia`tael. Veverky formují nové partyzánské oddíly pod Yaevinnem a spousta mladých elfů se přidává do boje. Velmistr Sigfried přesouvá Řád do Redanie na žádost krále Radovida, který si bere princeznu Addu.
Geralt zachraňáje Foltesta před neznámým vrahem a stává se jeho ochráncem.


1271 - Zaklínač II - Vrahové králů

V Dubnu se Geralt účastní obléhání hradu La Vallete. Aryan La Vallete se vzdává na popud zaklínače a hrad je dobyt. Následně je zavražděn král Foltest a zaklínač končí ve vězení, odkud utíká za pomoci Modrých pruhů a Vernona Roche.
Po řece Pontar se dostávají do Flotsamu, kde nacházejí stopu královrahů skrze velitele komand Iorvetha. Střetávají se s zaklínačemLethem, který zavraždil Foltesta. Následující události vyvolávají pogrom ve městě, přičemž umírá spousta nelidí.
Geralt se později za pomoci Iorvetha a jeho komand zmocňuje vězeňské lodi a plují dále po řece. Modré Pruhy je následují, ale až po doznění situace ve městě a smrti Bernarda Loreda.
V červnu se dostává až do Vergenu, těsně před bitvou mezi vzbouřenci a Kaedwenskou armádou krále Henselta. Geralt je nucen sejmout kletbu vzniklou po poslední bitvě mezi Aedirnem a Kaedwenem. Většina královrahů umírá po zásahu Shealy de Tancarville. Vergen pod vedením Saskie poráží za pomoci Iorvetha a jeho elfů Henselta a jeho armádu. Pontarské údolí s hlavním městem ve Verdenu.
Červencový koncil v Loc Muine stanovuje dědičku Temerského trůnu, Anais La Vallete pod ochranou generála Natalise a Vernona Roche. Stennis usedá na trůn Aedirnu a svoboda Pontarského údolí je zpochybněna, ale útok draka zamezuje dalším jednáním. Pokus o obnovení Kapituly čarodějů je obrácen v lov na čarodějnice a Loc Muine se mění v místo masakru. Drak mizí krátce po začátku honu. Mezi zaklínači kolují zvěsti o královrazích ze školy zmije. Dle některých Letho umírá při masakru, jiní tvrdí, že přežil a schovává se. Sheala umírá při masakru.
Nedlouho poté vyhlašuje Nilfgaard válku severu. Stále rozdělená Temeria, Aedirn v chaosu a ostatní státy nejsou schopny postavit se černým a Nilfgaard postupuje až k Pontaru. Poslední jednotky Aedirnu a Temerie jsou rozdrceny a generál Natalis je nezvěstný. Vergen je po zjištění, že jejich hrdinkou je dračice oslaben. Spousta nelidí odešla a z neznámých důvodů i Iorveth se svými komandy. Nilfgaard později srovnává Vergen se zemí a Saskia je nezvěstná. Henselt umírá v bitvě s Radovidem, který ovládá armády Kaedwenu, Redanie i zbytky partyzánů z dobytých království. Řád Planoucí Růzě je zdecimován, z rytířů pod vedením Ulricha se stávají lapkové, zatímco Sigfired de Lowe se snaží udržet pořádek. Sever i Nilfgaard se dostávají do šachu a hranici nyní tvoří řeka Pontar.

Zpět na Události a situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník