QUEST: Poupata v rozkvětu

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 79
Registrován: 23 říj 2018, 17:03

Re: QUEST: Poupata v rozkvětu

Příspěvek od Nithé » 16 zář 2020, 12:13

Orlovlk se vrhl na Valdura a ten se pokusil o protiútok. To byl v noře se špatnou viditelností docela riskantní krok, který ve skutečnosti vyšel jen díky včasnému zásahu Robba. Pod nečekaným bodnutím oštěpu zvíře znovu zaskřehotalo bolestí, což dalo Valdurovi dostatek času, aby udeřil dříve, než tak učiní jeho protivník. Povedlo se a eryrbleidd znovu zavřískal a začal s sebou mlít, až ostrými letkami křídel pleskl Valdura do obličeje - zaštípalo to, ale nebylo to dost, aby to protrhlo kůži.

Mimo herně:
11 HP
Eryrbleidd brání
Irviel hodil/a 6d6 a součet kostek je 17:
1, 4, 4, 1, 2, 5

= mrtev


Nakonec oba útočníci usoudili, že je vhodná chvíle znovu udeřit a ukončit tak trápení tvora, který jednoduše proti dvěma zdatným lovcům neměl šanci. Konec orlovlka byl tak rychlý, že ani nestačil znovu zaskřehotat. Najednou se kolem rozlilo téměř úplné ticho, ani skřehotání z venčí už se neozývalo. Teď přišla řada na lámání chleba. Oba technicky splnili zkoušku, ale každý měl přinést dryádám vlastní pařát. Dokážou se dohodnout tak, aby ani jeden neodešel s prázdnou? Pokud si něco potřebovali vyříkat, teď na to byla vhodná chvíle.

Když však konečně opustili noru, zjistili, že přímo před nimi stojí druhý eryrbleidd, však nejeví žádné známky agrese. Nejspíš s tím měl něco společného fakt, že jeho krku se elegantně přidržovala Nórenn a z druhé strany stála Tissa a obě se na Valdura s Robbem spokojeně usmívaly. Živý orlovlk odletěl krátce poté, co muže spatřil a více se už neukázal. Teď byl čas hostům Brokilonu názorně ukázat princip lesa, koloběh života a smrti. "~Vemte tělo orlovlka, půjdeme,~" promluvila ramenatá Tissa a snažila se mluvit hodně pomalu tak, aby měli šanci pochopit, co myslí. V nejhorším případě i trochu zagestikulovala. K čemu pak celý ten humbuk kvůli pařátům, když chtěly přinést celé zvíře? Inu, zelené dívky tím jistě testovaly nejen sílu, ale také důvtip. Stačilo je sledovat z dálky, aby viděly, že Robb udělal rozhodnutí v souladu s nápovědou Norénn a nehrnul se zbytečně za další kořistí.

Ale veškeré vysvětlování mělo přijít až později. Cesta zpět k místu, kam je dryády zavedly předchozího dne byla po šplhu a lovu náročnější, než se mohlo zdát a když večer dorazili zpět na známou mýtinu, byli unavení a hladoví. Shaan je však namísto večeře znovu poslala do koupele. Kolem nich se hemžily dryády, ale zdálo se, že si jich příliš nevšímaly. Něco chystaly v kruhu kolem plochého kamene na druhé straně malého paloučku. Robb s Valdurem splnili své tři zkoušky, takže se brzy měli dozvědět, jak si v nich vedli. Zatím je však zelené dívky stále nechávaly v nevědomosti.
Obrázek

Překrááásná příroda!

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník