QUEST: Nelidská nevěsta

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 167
Registrován: 02 úno 2019, 14:09

Re: QUEST: Nelidská nevěsta

Příspěvek od Ife » 07 črc 2020, 22:25

"Tvoje?" vypadlo z něj jenom zaraženě, ale víc už se nad tím podivovat nestihl, protože v mozku zpracoval čím ho právě nazvala. Pobaveně se zazubil, ale pak jen zavrtěl hlavou.
"Ne, elfo-člověče. Drak-člověče!" krátce se bouchl sevřenou pěstí do hrudi a vztyčil hlavu. To by tak bylo, aby z něj ještě dělali elfa.

A tak jeden ne-drak vytáhl malou gnómku do druhého patra a chvíli si užíval, že tahá pro změnu on jí. Než ho popadla za ruku a hnala ho s sebou hned po výstupu do jednoho z pokojů.
"Ne zdráhání, mozek!" snažil se zbytečně protestovat, že by krátké pozastavení na rozvahu a rozhlédnutí se nebyl zrovna zločin.
Jenže pak se mu otřásla podlaha po nohama, hlava mu šla najednou šejdrem jak po sudu piva a pokoj ve kterém byli se jim doslova změnil před očima. Včetně výhledu z okna.
Rozhlédl se nejdřív na jednu, pak na druhou stranu. Vrhl se k nejbližšímu šatníku, prudce otevřel jeho dveře a dotkl se šatů v něm. Něco tu nesedělo. Obrátil se jako na škobrtlíku, rozběhl se k okenicím, rozrazil je dokořán a div nevypadl z okna, jak se snažil rozhlížet po okolí. Něco nebylo správně. Co to bylo? Co to jen...
Na vteřinu se zarazil a pak zase stáhl hlavu zpátky do pokoje tak prudce, jako ji vystrčil zprvu ven. Začal si hekticky hmatat po krku, dokud se mu nepodařilo najít svůj medailon a horko těžko ho zpod brnění vysoukat ven. Měl ho. To se mu ulevilo. A pak zase hodně rychle přitížilo. Sledoval hlavu mantichory, která se před ním jen nevinně otáčela, bez náznaku jakéhokoliv nepřirozeného pohybu.
"Houby magie."
S očima stále upřenýma na medailon jen pozvedl obočí a mírně zavrtěl hlavou. Tohle mu dělalo snad ještě větší starosti, než kdyby tady sebou mlátil o stěny. Mohlo to být nějak rozbitý?


Mimo herně:
Hod - Konstituce 2
Ife hodil/a 2d6 a součet kostek je 2:
1, 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 89
Registrován: 24 zář 2019, 15:28

Re: QUEST: Nelidská nevěsta

Příspěvek od Rhiannon » 15 črc 2020, 15:38

Když se chuť krve rozložila čarodějce na jazyku, ušklíbla se a odplivla si. Jistě byla zvířecí, o to víc se její podezření, že tu něco nehraje, zvýšilo a rozhlédla kolem. Vidina toho, že tu nejspíš čelili upírovi, nebyla kdovíjak povzbudivá, ale už nebylo cesty zpět.

Připojila se tedy ke zbytku a vydala se směrem k domu, který už na ně čekal, aby je spolknul do svých útrob. Závan magie donutil čarodějku o něco víc zbystřit. V hale domu se jejich skupinka rozdělila a ona se vydala s Willem do nejméně příjemné části domu, tedy do sklepa. Jistě, proč si to celé nezkomplikovat? Nijak se ale nevykrucovala a následovala svého společníka do temných zákoutí suterénu. S jednou jedinou svící, kterou držel Will. Následovala ho pomalu a s rozestupem přesně pro případ, že by nečekaně zastavil. A to se také stalo. Namísto těla klepla Willa do zad jen Rhiina hůl, kterou natahovala kupředu a razila si jí cestu tmou. Oprávněně. Ty nechutné skřeky se nesly celým sklepem. Někdo by tomu říkal dobrodružství, čarodějka by situaci okomentovala spíš peprněji. „Neříkej,“ utrousila suše poznámku směrem k Willovi a naprázdno polkla. Netušila, jestli jí víc znervózňují chlapcovy poznámky nebo skutečnost, že toho viděla tak málo. Sama se ujistila, že má dýky na svém místě a následovala jej dál tmou, když ji do nosu praštil pach masa a brzy kruh světla ozářil mrtvolu i s… patrně ghúlem. Fešák, prolétlo jí sarkasticky myslí a matně si vzpomněla, když jí Orlin ukazoval ghúla poprvé. Podobné vzpomínky a noční výlety by raději vytěsnila z paměti.
Znovu pohlédla znechuceně na chrčící potvoru. Neměla v úmyslu se prát a už vůbec používat magii. Pokud to bude nezbytně nutné. Proto se rozhodla držet se Willova nápadu a ustupit. „Moudré,“ zamumlala tiše míříc opravdu pomalu a pozpátku k východu ze sklepa. Kdesi v půlce se celý dům zachvěl a Rhie se zatočila hlava, až se musela opřít o svou vyřezávanou hůl.

Mimo herně:
Konstituce (0)
Rhiannon hodil/a 1d6 a součet kostek je 6:
6


Čarodějka překvapením pozvedla obočí, když se ze smradlavého a temného místa stal mrknutím oka malebný sklípek, kde nejspíš muži rádi trávili čas degustací zdejších vín. Zmizelo tělo mrtvoly, dokonce i ta chrčící hříčka přírody, jakoby se lusknutím prstu přenesli ze strašidelné historky do pohádky. Na moment ignorovala Willův dotaz a jen se rozhlížela kolem. Neuvěřitelné. „Dům se přetočil,“ odpověděla na první pohled klidně, jako by každý druhý dům ve vesnici stál na kuří noze a otáčel se dle libosti. Její zdánlivý klid měl ale ve skutečnosti skrývat částečnou zvědavost a nejistotu. Všechno to kolem bylo hezké, až se z toho mohla jednomu zatočit hlava, ale Rhiannon byla o to víc nervózní. Jestli si neukousli větší sousto, než na jaké měli...
Z přemýšlení jí vyrušil až Will, který se jal kontrolovat obsah zdejších soudků a u toho teoretizovat a všechno si logicky objasnit samomluvou. Chápala to. Nejspíš mu tak úplně nedošlo, co se stalo. S tichým povzdychem se natáhla pro pohár s vínem, který odložil vedle soudku a dopila jeho obsah. Bylo to opravdu dobré víno. „Patrně,“ prohodila na jeho dotaz ohledně magie, i když věděla, že je to jistota. Žádné „patrně“ tu nehrálo roli. „Pojďme najít zbytek. Než se tu všichni nadobro ztratíme,“ pronesla trochu podrážděně a vydala se ke schodům do přízemí stále kontrolujíc, jestli je Will s ní. Poslední, po čem toužila, bylo ztratit z dohledu jedinou opravdovou věc, kterou si tu byl jistá.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 465
Registrován: 10 bře 2018, 00:45

Re: QUEST: Nelidská nevěsta

Příspěvek od Quitana » 15 črc 2020, 19:17

Ife/Mamule

Poté, co se dům přetočil, ani jeden neměl páru, co se to vlastně stalo. Tedy magie splnila svůj účel. Přetočený, vyměněný dům nehodlal návštěvníkům dát svá tajemství zadarmo, pokud vůbec. Mohli procházet pokoje sem a tam, ale nenašli by nic, co by jim pomohlo.
Mimo herně:
Ife si může hodit na smysly
Ledaže by zaklínač objevil onu pochodeň, která tu byla v obou časových pásmech.
Pak je tu ale ještě jedna věc, která je neobvyklá. Ze středové místnosti domu se začnou ozývat divné zvuky a hlasy. Jako by nestačilo, že dům ještě nedávno vrzal. Tentokrát se mu medailon neznatelně pohl. Nějaká magie to přeci jen musí být, i kdyby tomu mozek odmítal stokrát věřit.
Pokud se rozhodli jít po onom zvuku, sešli schody dolů, můžou stihnout uvidět stín... zelenkavý stín. Schoval se před nimi za nejbližší roh, jen sem tam vykukujíc. A nutno říct, že má hlavu položenou nějak nízko. Že by to bylo ještě dítě? Ale proč je zelené? Na to je jednoduchá odpověď. Jedná se o místního ducha. Snaží se nevydávat žádné další zvuky ani být viděn, ale je to pořád ještě dítě. A má strach z divných návštěvníků, kteří nevypadají mrtvě. Návštěvníky už tu neměli hodně dlouho.


William/Rhiannon

Poznatek o tom, že to byla magie, byla správná. Jak by taky ne, když na to čarodějové mají smysly. Tenhle dům se zdá plný záhad. Už je jasné, proč sem roky nikdo nevkročil a proč je pravděpodobné, že se dcera starého muže ztratila zrovna tady. Jestli se tu ale opravdu ztratila, byl to strašlivý průser a šance, že žije... Co když to bylo její tělo, co našli ve sklepě? Těžko to teď zjistit. Bylo zbytečné nad tím jen diskutovat, když nebyli důkazy. Pokud se jim podaří mrtvolu znovu najít (ale snad ne), mohou se podívat. Do té doby však mají napilno nějak jinak.
Jakmile oba vystoupali po posledních schodech, mohli prvně uvidět třesoucí se zelenkavé tělo, tedy jeho záda, jak se snaží skrýt před zraky něčeho. Nebo spíše někoho. Pokud se podívali ke schodům, mohli tam uvidět zaklínače s gnómkou. Asi už bylo jasné, proč má to dítko takový strach. A jestli si říkáte, co je zač, samozřejmě se jedná o místního ducha. Co tu ale dělá a další otázky, na ty se ho budou muset zeptat sami. Pokud jim však dřív neuteče. Jakmile zjistí, že za sebou jsou další divní návštěvníci, rozkřikne se po duchařsku a uteče jedinými volnými dveřmi a to ke dveřím, které vedou do předsíňky, než odejdete z domu. Zabouchne za sebou jedny dveře a schová se někde v předsíni. Bohužel, nemá kam jinam utéci. Je na tenhle dům vázaný a dům by ho nepustil ven.
Kraxs
Fenek /Pes
Pískově zbarvený tvor velmi podobný malé lišce, s namodralými až tyrkysovými nádechy mezi pískovými chloupky, bledě modré blesky z dřívějších dob na čele a každé noze zepředu, tmavě modrá až lehce našedivělá očiska, pocitová a emoční komunikace.

 
Příspěvky: 24
Registrován: 09 bře 2019, 12:52

Re: QUEST: Nelidská nevěsta

Příspěvek od Mamule » 26 črc 2020, 22:36

O bohové , O bohové ona má před sebou Draka?! Draka v jeho lidské existenci? O bohové taková čest a patří jen ji. V očích se ji zableskli hvězdičky štěstí.Kež by Mamule nebyla někdy tak naivní a lehko všemu hned nevěřila. Ale ilfe tomu dal ach teď se Mamule nezbaví.

Tomu Drakovi hráblo? V obličeji měla nevěřícný výraz, jako co to kurňa dělá? Chcete se snad zaškrtit? Čumí na přívěsek jako by ho měl spasit či co? Měla povytažené obočí a dívala se dál nevěřícně dům se zbláznil. No co když Magiji ani necítíte nejste ji obdařený tak vždy Přibyle čumíte. „eee co to „ Hele zase ty zvuky , Ilfe ne Ilfe drak ne drak šla za tím. Všechno ostatní ji bylo momentálně putna, vydala se za stínem ,sešla schody dolů .“Haloo počkej , duchu stíne to je fuk mrňousi neboj se Mamule“ Duch , fakticky duch ale že potká takového mrňavého to nečekala.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16 bře 2020, 21:46

Re: QUEST: Nelidská nevěsta

Příspěvek od William Gavin » 28 črc 2020, 13:47

Na rozdíl od Rhii se Will s ghúlem setkal poprvé. Rozhodně to nebyl nijak příjemný pohled, ale pak přišlo to zhoupnutí a ochutnávka vína. Rhia se v tom k Willovi přidala a jeho to bůhví proč potěšilo. Shrnul si posledních pár okamžiků, ke kterým mu čarodějka předtím dala něco navíc, jen mu to moc nepomohlo. Spíše mu to vrtalo hlavou, a tak se k tomu přemýšlivě vrátil, když spolu stoupali po schodech.
„Ano.“ Souhlasil s jejím návrhem a asi i na okamžik zaznamenal její podráždění v hlase. Jenže jako každému se to jednou povede, tak i Willovi se povedlo to prostě a jednoduše přehlédnout. Po schodech pustil Rhiu jako první, tak se to přece dělá. Původní záměr byl sice čistý, ale poměrně rychle zjistil, že takhle si může prohlédnout její postavu a vlastně i zcela beztrestně, protože k němu byla zády. Jen teda si musel dávat pozor, aby nezakopl, ale tak. To už bylo to nejmenší. Světlo svícnu, který jeden z nich držel jí navíc i lichotilo. Chvíli stoupali v tichu a pak z něho bezelstně vypadalo, že: „Jsem rád, že jsem vás neztratil, když… se ten dům přetočil.“ Znovu jí vykal. Volnou rukou (pořád nevím, kdo z nich nesl svícen) si rozpačitě zajel rukou do vlasů na zátylku. „Akorát nevím, jak se dům přetočil. Úplně tomu nerozumím.“* Na okamžik, skutečně jen nakrátko, se zastavil na schodech, než pokračoval. „Přetočil? Jak se dům může, jakože… přetočit? Dobře, máme magii, ale jak to funguje? Vždyť pořád přece stojí na pevných základech a… přetočil, ale kam? To jsme teď v minulosti?“ Poslední větu dořekl, když vystoupali nahoru a on konečně spatřil krásu a přepych, který tu kdysi panoval. Tak takhle to vypadalo. Ale upřímně Will se moc nerozhlížel okolo protože třeštil oči na to zelený tentononc.
„Co to sakra-“ nestihl větu dopovědět. Ruka mu sjela k jílci dýky, kterou taky tasil, ale to už se ozval ten křik a zelené něco se vyděšeně rozběhlo pryč. „Duch?“ Nemělo cenu se ho pokoušet zastavit, ostatně ani nevěděl jak a jestli duch není nějak nebezpečný. Upřímně měl za to, že ne, ale předtím si taky myslel, že duchové jsou průhlední a ne zelení. Malá gnómka (kde se tady vzala?) ho svým křikem asi vyděsila dostatečně, protože začal utíkat. „Já měl za to, že duchové jsou průhlední a prochází věcmi.“ Hlesl ať už to bylo určeno Zaklínači, pokud nebyl v akci. A jestliže byl, pak jeho slova patřila spíše Rhiannon. Nebo taky oběma naráz.

*Mimo herně:
Na kuří nožce nestojí prostě nestojí. Tak.

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník