Oxenfurt

Oxenfurt je jedním z kulturně i ekonomicky nejvýznamnějších měst Redánie. Nachází se na severním břehu řeky Pontar, jižně od Novigradu a zhruba tři sta mil západně od Tretogoru, hlavního města země. Co se architektury týče, může návštěvník obdivovat typicky špičaté střechy a úzké uličky, opravdovým klenotem města je však působivá Oxenfurtská univerzita, výspa vzdělání a alma mater velkého množství učenců a umělců. V současném válečném stavu se hovoří o jejím uzavření.
 • Fórum
  Statistiky
  Poslední příspěvek
 • Žádné nové příspěvky Sídlo Vegelbudů
  Eventová lokace.
  Na sever od vesnice Karsten se nachází rozsáhlé pozemky patřící prominentní a značně zámožné rodině Vegelbudů. Krom majestátního sídla a působivě upravené zahrady s labyrintem dominuje pozemkům také velké dostihové závodiště, kde se na počest zakladatele rodu pravidelně pořádají napínavé závody v jízdě na koni. Proslulé jsou také extravagantní bankety pro veřejnost vyšších vrstev, zpravidla doplněné gurmánskými rauty a efektními ohňostroji.
  Témata: 3
  Příspěvky: 171
  Poslední příspěvek od Elaine Zobrazit poslední příspěvek
  11 čer 2018, 12:05
 • Domy
  Dominantou Oxenfurtu jsou kamenné úzké vysoké domy, z pálených cihel a střechami z tašek. Najde se zde několik větších domů, které jsou cenově otevřené pro vyšší vrstvu. Nenajdete zde chudinskou čtvrť, ale univerzitní koleje, jste-li dost odvážní na studijní styl života a nezajímají vás drby o možném zavření university.
  Témata: 2
  Příspěvky: 85
  Poslední příspěvek od Elaine Zobrazit poslední příspěvek
  18 zář 2018, 12:12
Nemáte potřebná oprávnění pro čtení témat v tomto fóru.

Přihlásit se  •  Registrovat

 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník