Gnómové

Gnómové

Charakteristika

Gnómové jsou považováni za nejstarší rasu, která obývala sever Kontinentu. Po příchodu ostatních ras, byli značně utlačeni a v současnosti se dá setkání s gnómem, mimo lokality jejich reliktního výskytu, považovat za raritu.

Jejich společenství lze nalézt v ústraní od lidí – v Makahamu, kde žijí společně s trpaslíky, se kterými mají odjakživa velmi dobré vztahy, poté v horách Tir Tochair či v opuštěném podzemním městě pod dnešním Mariborem, kde žijí celkem odtrženi od vnějšího světa. Život mezi lidmi si vybírají někteří jednotlivci.

Jejich technologie jsou velmi pokročilé a celá rasa je zahalena tajemstvími, která si nechávají jen pro sebe. Zdá se, že vyznávají svou vlastní víru, založenou na preferenci konání dobra oproti zbytečnému válčení, jak však postupuje čas, stále více z nich přijímá za svá i některá z lidských náboženství.

Dovednosti

Vzrůstem dosahují maximálně metrové výšky a tím jsou o trochu menší a postavou výrazně drobnější než trpaslíci nebo hobité, sdílejí však stejnou houževnatost. Jsou slabší, ale pohybují se a chovají s větší grácií. Ve tmě vidí stejně dobře jako trpaslíci a dožívají se přibližně stejného věku. Od trpaslíků a pulčíků se odlišují především svými dlouhými nosy a absencí vousů (které většině z nich vůbec nerostou). Mají zašpičatělé uši i zuby a opravdu citlivý čich.

Jsou výbornými řemeslníky, alchymisty, vynálezci, kováři a metalurgy – jejich gwyhiry jsou považovány za nejlepší meče na světě. V lidských městech je lze často najít jako klenotníky. Nicméně jsou i tací, kteří skončí na ulici nebo v řadách Scoia’tael.

Magie

Magické nadání není u tohoto druhu nemožné, je však velmi vzácné. Čím přesně to je, nebylo dosud objasněno.

Povolání

ObyvatelKnězČaroděj (vzácně, povoleno jen dlouhodobým hráčům)